Aave (AAVE) Coin Avantajları Nelerdir?

Aave (AAVE), 2017 senesinde ortaya çıkmıştır. Karşımıza çıkan bu altcoin, Ethereum blockchaini,ERC-20 üzerinden yazılmış olan açık kaynak kodlu olan bir proje olacaktır. AAVE toketini, daha önceden farklı bir token cinsinden karşımıza çıkmıştır. Öncelikli olarak LEND tokeni üzerinden kurulmuştur. 2020 senesinin Ekim ayında, bir farklılık ortaya çıkmıştır. Bu tarihte, 100 LEND sahibine, 1 AAVE vererk token ismi değiştirilmiştir. Tabi ki bu geçiş sırasında, bazı ihtiyaçlar için 3 milyon AAVE üretilmiştir.

Aave (AAVE) Nedir?

Aave (AAVE) tamamen bir DeFi projesi olarak görülmektedir. DeFi, üzerinde birçok farklı proje barındırmaktadır. DeFi bu aşamada, “Merkeziyetsiz Finans” anlamına gelecektir. Geleneksel finans anlayışının zıttı olan bir kavram haline gelecektir. Dolayısıyla merkezi olmayan bir yapıyı oluşturmaktadır. Merkeziyetsiz olması sayesinde, daha çok kullanışlı hale de gelmesi amaçlanmıştır. Aave, yani tam anlamıyla DeFi, kullanıcılarına bazı avantajlar sunmaktadır. Kişilere; hem merkezsiz hem aracısız hem de sabit faiz oranları doğrultusunda borç verebilmektedir. Sabit faiz oranları sayesinde, ülkeler arasında olan faiz oranlarında da kişilerin etkilenebilmesini engelleyerektir.

Aave (AAVE) Avantajı Nedir?

Aave (AAVE) sayesinde, herhangi bir ülkenin neresinde olursanız olun, faiz oranlarından etkilenmeyecek şekilde kolaylıkla kredi alabileceksiniz. Kredi verildiği zamanlarda da bu arz-talep konusunda, faiz oranları bir oranda sabit kalacaktır. Aave (AAVE) ‘nin bir diğer avantajlarından birisi ise; kredi verilen kişilerin, kredi çekebilmelerinde oluşan avantaj olacaktır. Aave’nin, her zaman için likidite rezervi bulunur. Bu sayede ne zaman isterseniz, kredinizi alabilirsiniz. Son bir avantajı ve DeFi projesinden farkı; borçlanmada oluşan faiz oranlarının sabit olmasıdır.

Aave (AAVE) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bu ana kadar bahsettiğimiz üzere, her coinin veya kriptonun, madenciliği yapılmamaktır. Burada da AAVE’nin madenciliği yapılmamaktadır. Tüm bakiye, belirli aralıklarla arz edilmektedir. Kazanma konusundaki yöntem ise; sistemden borç vermek olacaktır. Bu borç miktarının belirli oranı kadar, sistemden faiz kazanabileceksiniz. ERC-20 tabanlı olan tüm, coinlerden de kolaylıkla borç vermeyi sağlayabilirsiniz. Yine bu borç miktarınca, elde ediyor olduğunuz faizi, bir başka cüzdana, dilediğiniz anda gönderebilirsiniz.

Kripto paralara ait tüm verilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir