Bebekler Elde Nasıl Tutulmalı? - BİLHABER

Bebekler Elde Nasıl Tutulmalı?

Bebekler doğdukları anda çok hassas olan bir cilde sahiptirler. Sadece ciltleri ile de değil kemik yapıları da daha tam yerine oturmadığı ve kıkırdak yapıda olduğu için oldukça hassas yapıdadır. Bunun yanı sıra bir de en ufak yanlış bir hareket ile bebeğin kemiklerine ve vücut yapısına da oldukça hasarlar verilebilir. Bir bebeği kucağa alırken oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Bebeği hiç kimse sizler de bilirsiniz ki annesi gibi kucağına alamaz ve anne gibi koruyamaz. Bunun için de bir bebeği kucağa alır iken oldukça dikkat edilmesi gerekir.


Bebekler elde tutulurken ilk başka bir el ile bebeğin bel kısmı tamamen kavranır iken bir el ile de baş çevresinin tutulması gerekir. Bebekler doğdukları anlarda beş altı gibi bir ay süre içerisinde baş kısımlarını tam dik tutamadıkları ve yanlış bir hareket ile kendilerine zarar verme olasılıkları oldukça da yüksek olacağı için dikkatli bir şekilde tutulması gerekmektedir. Hafif baş kısmını da sağa ya da sola savurmaması için de hafif bir şekilde bebeklerin baş kısımları da göğse yaşlanarak tutulması gerekir.

Bebek kucağınızdayken bebeğin herhangi bir yerinin acımaması için ellerinizi öyle bir narin şekilde tutmanız gerekmektedir. Bunlar oldukça dikkat edilmesi gereken hususlar olmasının yanı sıra bir de bebekleri elleriniz ile tutarken bebeklerin gözleri ışığa denk gelmeyecek şekilde tutulmalıdır. Çocukların başlarının üstü diğer adıyla bıngıldak olarak bilinen kısmı daha yumuşak ve beyin kısımları adeta su gibi olduğu için bu bölgenin korunması ve bebeği ele alırken oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir