Bitcoin’e nasıl yatırım yapabilirim?

Başlangıç ​​olarak atmanız gereken adımların yanı sıra kripto para birimleriyle ilgili tehlikeler ve riskler hakkında daha fazla bilgi edinin.

BTC ve diğer geleceği olan coinleri satın almak için birden fazla platform var. Yeni başlayanlar için kesinlikle en ucuzu olmayan ancak en popüler olan (yüz ülkede 35 milyondan fazla müşterisi olan) Amerikan platformu Coinbase ve Binance kullanmaları önerilir. Bir hesap oluşturmak yalnızca birkaç dakika sürer ve bir kimlik belgesinin kopyasını gerektirir. Aslında, çevrimiçi bir banka hesabı açma sürecine oldukça benzer.

Coinbase ile ilk BTC’nizi satın almak için Satın Al / Sat’a tıklayın. Bu ilk satın alma işleminiz olduğundan, önce bir ödeme yöntemi eklemeniz gerekecektir. Bir banka hesabından ücretsiz SEPA transferi yaparak (bu 1, 2 veya hatta bazen 10 gün sürebilir) dikkatli bir şekilde, ile belirtilen referansı belirtin.

Lütfen unutmayın, kredi kartınızın reddedilmesi imkânsız değildir. Aslında, “güvenlik nedeniyle”, bazı Belçika bankaları , müşterilerinin kripto para birimleriyle ilgili işlemleri yapmasını engellemek istedikleri için, kredi kartıyla BTC alımını bloke etmektedir.

Coinbase hesabınıza euro olarak yatırıldıktan sonra, BTC (veya diğer kripto para birimlerini) satın alabileceksiniz. Tutarı euro cinsinden girmeniz gerekir- ancak maliyetlere dikkat edin- ve Bitcoin Satın Al’a basarak işlemi onaylayın.

Bu 4 Mart 2021, bir BTC 40.118 Euro değerindeydi. Elbette böyle bir meblağ yükseltmek zorunda değilsiniz. Örneğin sadece 10 Euro yatırım yapabilirsiniz. Bu durumda karşılığında 0.00025 BTC eşdeğerini alacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir