Dash Coin (DASH) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Altcoin bakımından en çok bilinen bir diğer coin ise; Dash Coin olarak karşımıza çıkacaktır. Dash Coin (DASH), son zamanlarda kullanılan iyi bir coindir. Fakat konu hakkında daha detaylı bilgileri öğrenerek kullanmak ve yatırım yapmak daha mantıklıdır. Bildiğiniz üzere Bitcoin dışında olan tüm coinler, aslında TC’ye rakip olarak çıktığı söylenir. Fakat konu tam olarak böyle değildir. Sadece BTC ile aynı değere sahip olma potansiyelini yakalamak için ortaya çıkmışlardır. Bunlardan biri olan bu coin hakkında detayları paylaşacağız.

Dash Coin (DASH) Nedir?

Öncelikli olarak şunu belirtmeliyiz ki, burada aslında bir yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Burada yaptığımız tamamen altcoinler hakkında bilgi vermek olacaktır. Dash Coin, 2014 senesinde ortaya çıkmıştır. Dash’ın amacı; hem kullanıcı bilgilerini tamamen gizli tutmak hem de anonim olmaktır. Merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymamaktadır. Dash coin düşük maliyetle işlemlerin yapılmasına imkan sağlayan bir kripto para birimidir. Dolayısıyla bunları hedef alan bir coin, 2017 senesine de damga vurdu diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi 2017 yılı kripto para dönemine damga vuran bir sene olmuştu. Bu durumda Bitcoin ile sıralandığında, bu coini 3. sıraya o zamanlarda koyabilmek çok mantıklıydı. 1 ay içerisinde 1.549 dolara kadar çıkmıştı ve bu yüzden o anlarda da büyük merak konusu olmuştur. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, Dash Coin, gizlilik konusunu ele alan ilk coindir. Hala kimin ortaya çıkarttığı da bilinmemektedir.

Avantajları Nelerdir?

  • Aslında ne gibi bir avantaj sağlayabilir ki soruları kafanızda dolaşıyor olabilir. Fakat Dash Coin, Bitcoin’in mevcut sorunlarını çözdüğünü öne sürer. Buna bağlı olarak da hızlı veri aktarımı konusunu vaat eder.
  • Üzerinde durduğumuz en önemli konu gizlilikti. Dolayısıyla DASH’ın en büyük avantajlarından birisi kesinlikle gizliliktir. Bu sayede hem kullanıcılar gizli kalıyor hem de coinleri muhafaza etmek çok daha kolay oluyor.
  • Diğer bir avantajı ise tamamen kendi kendini idare eden bir sisteme sahip olmasıdır. Bu sayede kullanıcılardan alınıyor olan ek ücreti en aza inmektedir.

Dash Coin, Geleceği olan kripto paralar arasında şimdilik yer almaktadır. Kripto paralara ait tüm verilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir