Ethereum Classic (ETC Coin) Hakkında Tüm Detaylar - BİLHABER

Ethereum Classic (ETC Coin) Hakkında Tüm Detaylar

ETC coin ne demek coin, ETC coin alınır mı,1 Ethereum Classic kaç TL, ETH ile ETC arasındaki fark nedir, ETC Coin nasıl alınır tüm soruların cevabı yazımızda.

Ethereum Classic (ETC Coin) Nedir?

Ethereum Classic (ETC Coin), klasikleşmiş Ethereum’dan ayrılarak karşımıza çıkan bir kripto paradır. Hard Fork adı ile bilinen çatallanma sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu durumda da farklı bir coin olduğu gözlenmektedir. Bu aşamada çatallanma, oldukça farklı bir biçimde yaşanmıştır. Bu çatallanma, 2016 senesinde ortaya çıkmıştır. Ethereum Vakfı’nca, DAO adı verilen bir fon oluşturulmuştur. Burada da bir akıllı kontrat sistemi meydana gelmiştir. Sonucunda da ETC Coin piyasada yerini almıştır.

ETH ile ETC arasındaki fark nedir ?

Yukarıda bahsettiğimiz çatallanma, aslında yeni bir coin oluşmasını sağlamıştır. Var olan bu sistem zaman içerisinde eş zamanlı bir eylem gerçekleştirilmemesine neden oluyordu. Sonucunda ise alış-satış işlemleri yapılamıyordu. Tabi bu gibi bir özellik, her kripto parada bulunmuyordu. Bu sayede de Ethereum’da değer artışına neden oldu.2016 senesinde ortaya atılan bir iddia sonucunda, bazı kullanıcılar burada yer değiştirdi. Bunun nedeni ise güvenlik açığının ortaya çıkmasıydı. Sonucunda doğru çıkan bu iddia, 50 milyon değerinde bir zarara neden oldu.

Tabi ki ortaya atılan iddialar ve bunların doğruluğu, çatallaşmanın olması için oylama sunulmasına neden oldu. Büyük bir kısım bu çatallaşmanın olmaması yönünde oy kullandılar. Çünkü topluluk, çatallaşmanın, değişmezlik anlamına gelen zincirine uymayacağına ilişkin tereddüt içerisindeydi. Bu anlaşmazlık sonucunda ise; Ethereum yönetim grubu da dahil olmak üzer paralarda ikiye ayrıldı. Ethereum Classic (ETC Coin) nedir, sorusuna da bu şekilde bir cevap bulunmuştur.

ETC Coin Neden Değerlendi?

Ethereum Classic (ETC Coin), zaman içerisinde büyük bir yükseliş yaşamıştır. Her ne kadar bu yükselişin, elle tutulur herhangi bir nedeni olmasa bile, uzmanlara göre yatırımcılar bu yükselişi bir yerde fırsat bilmiştir. Fakat yine uzmanlar, aslında ETC Coin için yükselişin, olağan bir durum olduğundan söz etmişlerdir. Piyasadaki yükselişe ayak uydurmak durumunda kalarak yükseldiği ön görülmüştür. İlerleyen zamanlarda da bu coin hakkında, piyasada neler görebiliriz, henüz bilinmiyor.

1 Ethereum Classic kaç TL?

1 Ethereum Classic an itibari ile 382,14 TL’dir.

Ethereum Classic coinden kaç adet var?

Günümüzde halihazırda 116,313,299 Ethereum Classic (ETC) coin dolaşımda bulunmaktadır.

Ethereum Classic kaçıncı sırada?

Ethereum Classic , piyasa değeri bakımından an itibariyle 23. sırada bulunmaktadır. Kripto paralara ait hacim ve piyasa değerlerine ilişkin güncel verilere ve sıralamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir