Filecoin (FIL) Nedir Ne İşe Yarar? - BİLHABER

Filecoin (FIL) Nedir Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda adını sık duyduğumuz coinlerden birisi de Filecoin (FIL)‘dir. Filecoin, ilk çıktığı zamanlarda, 24 saat içerisinde %100 oranında bir artış gösterdi. Bu da karşımıza çıkan coin için oldukça avantajlı bir durum haline geldi. Listelerde yerini alan Filecoin (FIL), tamamen merkezi bulunmayan bir coin olarak, hem güvenli hem de güvenilir bir biçimde karşımıza çıkmaktadır.

Filecoin (FIL) Genel Özellikleri

Bazı kripto paralar, bir nedene bağlı olarak ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla Filecoin (FIL) kripto parası da bazı nedenlerle ve aynı zamanda bir amaç doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Hem güvenilir hem de güvenli bir kurtarma ve depolama alanına teşvik etmek gayesiyle ortaya atılmış bir coindir. Tamamen merkezi olmayan bir veri depolama ağını oluşturur. Sonucunda kullanıcılar, var olan dosyalarını, ağ kolaylaştırmadan sorumlu olan yerlerde tutmak için, FIL’a öderler. Geleneksel yedekleme konusunu tercih etmeyenler ve hükümet sansürünü atlatmak isteyenler için önerilir. Daha çok ise bu kişiler kullanacaktır.

Depolama madencilerinin de bu durumda bazı amaçları bulunur. Bunlar hem dosyaları geçen zaman içerisinde en doğru biçimde sakladıklarını kanıtlamak zorundadır. Ayrıca, dosyaları depolamaktan da sorumlu kişiler olacaktır. Sizler de dosyalarınızı hem depolamak hem de diğer kişilerin dosyalarını korumak istiyorsanız Filecoin’e katılabilirsiniz. Filecoin, kripto parası FIL olarak görülür. Depolamada yer alan madenciler, olağan depoları koruyabilmek adına FIL birimleri kazanmaktadır.

Filecoin (FIL) Nasıl Çalışır?

Fileceoin, herhangi bir blok zinciri tarafından desteklenmemektedir. Kaldı ki mantık olarak tamamen Dropbox mantığı gibi işlemektedir. Bazı verilerin depolanması için, bir madenci ödemesi yapılması gerekmektedir. Ne kadar ödeneceği ise, tamamen piyasadaki rekabete bağlı olarak değişecektir. Kripto madencileri, depolama sağlayabilmek adına tamamen bir teşvike ihtiyaç duyacaklardır. Dolayısıyla Fileceoin tokenleri tarafından bir ödül almak hakkına da sahiptirler. Bulunan ağa ne kadar çok depolama alanı sunulması, ödül konusunu direkt olarak etkileyecektir.

1 fil kaç TL? filecoin kaç usd?

1Filecoin (FIL) an itibari ile 398.90 TL ve 46,80 USD değerinden işlem görmektedir.

File Coin kimin?

File (FIL) coin Juan Benet tarafından kurulmuştur.

Filecoin (FIL) coinden kaç adet var?

Şu an için piyasada 89,123,743 adet filecoin (FIL) dolaşımda bulunmaktadır. Kripto paralara ait hacim ve piyasa değerlerine ilişkin güncel verilere ve sıralamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir