IBAN Numarasından Hesap Numarası Nasıl Bulunur?

Ibanda Hesap No nerede yazar, IBAN numarasının neresi Hesap No, ıban numarasından hesap no öğrenme, Hesap No IBAN Nonun son kaç hanesi, Iş bankası Ibanın son kaç hanesi hesap numarası, IBAN numarasının neresi hesap numarası Halkbank, Hesap numarası kaç rakamdan oluşur, Halkbank iban numarasında harf olur mu, Son Kaç hane Hesap No iban numarasında, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, QNB Finansbank, TEB bankası iban numarasından hesap bulma, tüm bu soruların cevabı yazımızda!

IBAN numarasından hesap numarası bulma konusu bir çok kullanıcı tarafından merak edilen bir konudur. IBAN numarası 26 haneden oluşmaktadır. IBAN numarasında yer alan rakamlar çeşitli anlamlara gelen kodları ifade etmektedir. IBAN numarasının 26 hanesinden son 16 hanesinde yazılı bulunan rakamlar ise sizin bankanıza ait hesap numarasını içermektedir.

Örneğimizde görüleceği üzere ilk iki hane ülke kodunu içermektedir. Kontrol basamaklarından sonra ise ibanın ait olduğu banka kodu yer almaktadır. Rezevr rakamından sonra ise 16 haneli bankanıza ait hesap numarası yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir