Internet Computer (ICP) Coin ve Özellikleri? - BİLHABER

Internet Computer (ICP) Coin ve Özellikleri?

Bir altcoin niteliğinde karşımıza çıkan Internet Computer (ICP), DFINITY Vakfı tarafından çıkartılmıştır. İsviçre merkezli olan bu kuruluş, aynı zamanda kar amacı gütmez. San Francisco, Palo Alto ve Zürih gibi şehirlerde bulunan araştırma merkezlerini denetlemektedir. Almanya, Japonya, ABD ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde de bazı ekipleri bulunmaktadır. Dominic Williams tarafından, 2016 senesinde kurulmuştur. Bu vakfın ana amacı, tamamen Internet Computer (ICP) projesini inşa etmek olacaktır.

Internet Computer (ICP) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Geleneksel bir şekilde oluşturulan internet yapısını, arka uç yazılım barındırabilecek hale getirebilmek adına, işlem platformuna dönüştürmeyi hedefleyen, bir blockchain zinciridir. Kullanım amacına yönelik olarak üretilen coine ise; ICP denmektedir. 18 aralık, 2020 tarihinde başlatılmış ve 10 mayıs 2021 tarihinde herkese erişebilir hale gelmiştir. Internet konusunda hem sınırsız kapasite hem de hızlı çalışan Internet Computer, bu anlamda ilk blockchain olmaktadır. Verileri ölçeklendirir ve aynı zamanda akıllı sözleşme hesaplamalarını yapmaktadır.

Internet Computer (ICP) için bir diğer amaç ise; Ethereum ile ortaklaşa çalışmak istemektedir. Ethereum ile tamamen uyumlu bir biçimde geliştirilmiştir. ETH ile birlikte çalışan ve akıllı sözleşmelerinde çalışmasını sağlayan bulut olmayı hedef almaktadır. Internet Computer ağını kullanan geliştiriciler, aynı zamanda kodlarını direkt olarak internete yükleyebileceklerdir. Bu sayede de birçok farklı sistemi, hiçbir sunucuya ihtiyaç duymadan gerçekleştirebileceklerdir.

ICP Nasıl Satın Alınır?

Bir coin almak istediğiniz zaman, birçok farklı sitenin olduğunu görebilirsiniz. Sitelerin çoğu güvenlik doğrulama sistemine de sahip olmaktadır. Dolayısıyla ICP satın almak isteyenler, bu uygulamaları kullanabilir hale gelecektir. Huobi, Binance, Coinbase Pro, Gate.io, KuCoin, OKEx ve Coinlist Pro gibi uygulamalar üzerinden, ICP coin satın alabilirsiniz. 10 mayıs itibariyle, artık bu coin yatırım yapılabilir hale gelmiştir.

Internet Computer (ICP) Ne Kadar? ICP kaç dolar?

ICP an itibari ile 261,65 TL ve 30,51 USD değerinden işlem görmektedir.

ICP Coin kimin?

Internet Computer (ICP), DFINITY Vakfı tarafından çıkartılmıştır. DFINITY Vakfı ise Dominic Williams tarafından, 2016 yılında kurulmuştur.

 Kripto paralara ait hacim ve piyasa değerlerine ilişkin güncel verilere ve sıralamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir