Monero (XMR) Coin Özellikleri Nedir ? - BİLHABER

Monero (XMR) Coin Özellikleri Nedir ?

Monero XMR coin ne zaman çıktı?

Gün geçtikçe altcoinlerin başını alıp gittiğine şahitlik ediyoruz. Monero (XMR), ise bu konuda popüler olan altcoinlerden biridir. Monero, 18 Nisan 2014 tarihinde ortaya çıkan kripto paradır. Bu kriptonun ortaya çıktığı zamanlarda, bazı sorunlar da baş göstermiştir. Özellikle de tam anonimlik kavramı, bu kripto için oldukça büyük bir tartışma konusu haline gelmişti. Monero XMR konusunda bu gibi detaylara değineceğiz.

Monero (XMR) Nedir? Monero ne iş yapar?

Token tarafından desteklenen XMR, opak bir blok zinciri haline dayanmaktadır. Şu anda baktığımız zamanda ise; 7 kişi tarafından geliştiği bilinmektedir. Bunlardan ise sadece 3’ü bilinmektedir. Monero’ya baktığımız zamanda, aslında açıklaması gereken en zor kripto olduğu görülmektedir. Son 10 seneye bakıldığı zamanda, bu coin işlemleriniz üzerindeki anonimliği baz alıyor. Bu sayede işlem yapma olanağı sunuyor.

Monero Projesi Nedir? Monero güvenli mi?

Monero (XMR) nedir, sorusuna kısaca gizlilik bütünlüğünü ele alan bir coin diyebiliriz. Diğer kriptolara karşı her ne kadar daha küçük bir kripto bile olsa, hem izlenemeyen hem de gizli bir kripto olduğunu gözler önüne seriyor. Burada bir diğer bilgi ise; XMR, diğer kriptoların geliştirilebilir olması açısından da öneme sahiptir. Bu yüzden tercih edeceğiniz bu kriptonun, bu özelliklerini muhakkak bilmeniz gerekecektir.

Monero (XMR) Coin Avantajları

Monero, (XMR)’in, bahsettiğimiz özelliklerin yanı sıra, aynı zamanda diğer bazı avantajları da bulunmaktadır. Bu sayede sizler de kendi içerinizde, yatırım yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz. O avantajlar şu şekilde olacaktır:

  • Her ne kadar söz etmiş bile olsak bile, gerek alımlarda gerek ise de satımlarda XMR’in büyük ölçüde gizlilik prensibi bulunmaktadır.
  • Kripto madencileri açısından baktığımız zamanda, herhangi bir blok limiti bulunmamaktadır. Bu da büyük avantajdır.
  • Bir üst maddeye bakılarak, aslında Monero madenciliği pek de kolay değildir. Bu büyük bir avantajdır. Çünkü; olası büyük fiyat dalgalanmalarının önüne bu sayede geçilebilecektir.
  • Sadece tamamen gizliliği seçmek zorunda değilsiniz. Monero, kullanıcılarına şeffaf paylaşma özelliği sağlıyor. Bu da çift taraflı kullanımı sağlayabilmektedir.

1 Monero (XMR) kaç TL?

An itibariyle 1 Monero 1,807.20 TL‘dir. Yukarıda ise anlık fiyatına ulaşabilirsiniz.

Monero (XMR) coinden kaç adet var?

Günümüzde halihazırda 17,944,131 XMR coin dolaşımda bulunmaktadır.

XMR kaçıncı sırada?

XMR, piyasa değeri bakımından an itibariyle 26. sırada bulunmaktadır. Kripto paralara ait hacim ve piyasa değerlerine ilişkin güncel verilere ve sıralamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir