Neo (NEO) Nedir ve Özellikleri Nelerdir? - BİLHABER

Neo (NEO) Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Altcoinlerin son zamanlarda popüler olarak bilinen coini, Neo (NEO) olarak görülür. Şangay merkezli olan Neo (NEO) 2014 senesinde Onchain tarafından geliştirilmiştir. Öncelikli olarak “Antshares” adı ile piyasaya sürülmüştür, yakın zamanda ise; NEO olarak adı değiştirilmiştir. Kaldı ki bunun üzerinde akıllı sözleşmeleri de desteklemektedir. ICO’lar ve dApps destek olmuş ve aynı zamanda Çin Ethereum’u olarak adlandırılmıştır.

Neo hangi ülkenin? Neo kimin parası?

Neo (NEO) kriptosu için en belirgin özelliklerden birisi Çin Ethereum’u olarak bilinmesidir. Dolayısı ile; C, C# ve JAVA dilleri ile birlikte kodlanabilmektedir. Fakat Ethereum’un kendi dili olan Solidity dilini bilmek, bu aşamada önemlidir. Çünkü bu kod dilini bilmeden kodlama yapmanız mümkün olmayacaktır. NEO coini, tamamen Ethereum’un Ether’ine benzemektedir. Fakat bundan bir süre önce, Çin hükümeti, Bitcoin’e hiç sıcak bakmamışlardı. Bu yüzden Bitcoin’i bir para birimi olarak da görmediler. BTC sahiplerine ise bir açıklama yaptılar.

Bitcoin’in tamamen hayal ürünü olduğundan söz edildi. Bu dolayda da yasal statü değerinde olamayacağından söz edildi. Piyasada hiçbir şekilde kullanılamayacağını, BTC sahiplerinin bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini ve risklere karşı da hazırlıklı olmaları gerektiğinden söz etti. Bunun beraberinde ise NEO, şirketlere iyiye işaret etti. Fakat gelecek içerisinde bazı regülasyonlara tabi olabilecek ve hükümet destekli olan endüstri konferansına katılarak da onay aldı.

Neo (NEO) Kullanıcılarına Ne Vaat Eder?

NEO, kullanıcılar birçok farklı özellik sunmaktadır. Fakat bunların en önemlisi “akıllı ekonomi” konusu olacaktır. Bu sayede de fiziksel varlıkları tamamen dijitalleştirebilme yeteneğine sahip olabileceksiniz. Eğer herhangi bir geliştirici iseniz; NEO üzerinden akıllı sözleşmelerde üretebileceksiniz. Son olarak NEO; dijital kimlikler vasıtası ile çalışan bir yapı olacaktır. NEO coininin ise madenciliği de yapılabilmektedir.

Neo kaç tl canlı

1 Neo coin kaç TL?

An itibari ile 1 Neo coin 219,81 TRY ve 25,67 Dolar değerindedir.

Neo ne kadar üretildi?

Piyasada toplam 70,538,831 NEO bulunmaktadır.

Neo kaç adet var?

Piyasada şu an için 70,538,831 NEO bulunmaktadır.

1 Neo kaç TL

1 Neo an itibari ile 218,32 TRY ve 25,54 Dolar değerindedir.

 Kripto paralara ait hacim ve piyasa değerlerine ilişkin güncel verilere ve sıralamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir