Siteye Admatic Reklam Ekleme Rehberi - Görsel Anlatım

Siteye Admatic Reklam Ekleme Rehberi

Site sahibisiniz ve sitenize reklam almak istiyorsunuz. Bunun için sizde bir çok kullanıcı gibi Google AdSense başvurdunuz ancak bir türlü onay alamıyorsunuz. Yahut Google AdSense hesabınızla birlikte kullanabileceğiniz reklam şirketi mi arıyorsunuz. İşte size Google AdSense’in en iyi alternatifi AdMatic.

Google Adsense her ne kadar bu piyasayı domine ediyor olsa da hiç bir zaman alternatifsiz değildir. Bunlardan en değerlisi diyebileceğimiz AdMatic, yerli reklam firmaları arasında arasında en güvenilir şirket olmasıyla ön plana çıkmaktadır. AdMatic, Google AdSense reklamları ile birlikte de kullanılabilmesiyle de popülerliğini bir kat daha arttırmıştır. Bu iki reklam şirketine ait reklamların birbirlerine herhangi bir zararı da bulunmamaktadır. AdMatic reklamlarının site hızına etkisi ise yok denecek kadar azdır.

AdMatic Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak AdMatic’in sitesine girerek kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt işlemini siteye girdikten sonra sağ üstte bulunan Yayıncı bölümüne tıklıyoruz, açılan pencereden Yeni Hesap Oluşturun bölümüne tıklıyoruz ve istenilen bilgileri girerek KAYIT OL kısmına tıklıyoruz, işlemi tamamlıyoruz.

Başvuru Kaç Günde Sonuçlanır

AdMatic’e sitenizi ekleyerek başvuruyu yaptıktan sonra 1-2 gün içerisinde başvurular sonuçlanmaktadır.

Başvuru Neden Onaylanmaz

Site içeriği yeterli olmayan, bahis, kumar, yetişkinlere ait içeriklere sahip, blogger tarzında domaini ücretsiz olan sitelerin başvurusunda AdMatic başvurusu onaylanmayabilir. AdMatic başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için kaliteli ve düzgün içeriği bulanan siteye sahip olmalısınız.

AdMatıc’te Hangi Reklam Türleri Bulunmaktadır

1.Web Interstitial: Ekranı tamamen kaplayacak şekilde çıkan reklam modelidir.

2.Mobil Interstitial: Mobil cihazlar ile sitenize gelen ziyaretçilere yukarıdaki gibi ekranı tamamen kaplayacak şekilde gösterilen reklamlardır.

3.Scroll Ad 300×250: Site açıldıktan sonra sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda sağ alt tarafta çıkan, sayfanın yukarı kaydırılmasıyla da kaybolan reklam türüdür.

4.Image Plus : Site içerisinde bulunan görsel içerisinde çıkan reklamlardır.

5.Masthead (970×250) : Site header ile içerik alanı arasında beliren, geniş ölçeğe sahip reklam çeşididir.

6.InPage Beta: Sadece kodun eklendiği yazılar arasında çıkan reklam çeşididir.

7.Headlıne : Site ve bloglarda manşet alanlarında yayınlanan reklam çeşididir.

8.Pageskin : Beta aşamasında bulunan reklam çeşididir.

AdMatic Reklamları Gösterim Başına mı, Tıklama Başına mı Kazanç Sağlar?

AdMatic sadece gösterim başına ödeme yapmakta olup tıklama başına ödeme yapmamaktadır. Reklam gösteriminden elde edilecek olan gelir eCPM kullanılarak hesaplanmaktadır. Reklam gelirleri 1000 etkin gösterime göre belirleniyor.

AdMatic Ödeme Alt Limiti Nedir?

AdMatic Ödeme Limiti Nedir ve Admatic Ne Kadar Kazandırır?

AdMatic’te ödemelerinin asgari limiti 50 TL‘dir. Ödeme alabilmeniz için hesabınızda en az 50 TL bulunmalıdır. Ödeme yapılacak tutar üzerinden herhangi bir kesinti yapılmamaktadır.

Gösterim başına kazanç sağlayan AdMatic gelir hesaplaması aşağıdaki gibidir.

Reklam TürüGösterimeCPMKazanç
Interstitial (Mobile)100.0001,30 TL130.00 TL
Interstitial (Desktop)100.0002,60 TL260,00 TL
Scroll ad100.0000,80 TL80,00 TL
Image Plus10.0002,00 TL20,00 TL
Headline100.0001.30 TL130,00 TL
Admatic gelir tablosu

eCPM rakamlarının değişimine bağlı olarak günlük kazançlar değişebilmektedir. Ancak genel olarak rakamlar bu şekildedir.

Ödemeleri Ne Zaman Yapıyor?

Admatic ödemeleri ayın 25’i ile 30’u arasında gerçekleştirmektedir. Örneğin mayıs ayındaki kazancın ödemesini haziran ayının 25’i ile 30’u arasında yapmaktadır.

AdMatic Reklam Kodları Siteye Nasıl Eklenir?

https://www.admatic.com.tr/ adresine giderek onaylanmış AdMatic hesabınıza giriş yaptıktan sonra solda bulunan menüden sırayla Websitelerim > Reklam Kodu Al yazısına tıklıyoruz. Reklam vereceğimiz onay almış sitemizi seçiyoruz. Reklam panelinden hangi reklam birimini yayınlayacağımızı seçiyoruz. Reklamı seçtikten sonra aşağıda çıkan kodu kopyalıyoruz.admatic reklam kodu alma ve siteye reklam kodu yerleştirme

Masthead (970×250) ,Headline ve InPage Beta türü dışındaki reklamları eklemek için sitemizin admin paneline giriş yapıyoruz. Sırası ile Görünüm > Tema düzenleyici bölümünden sağda açılan footer.php bölümüne tıklıyoruz. Fotoğrafta görüldüğü üzere <boody > başlığının hemen üzerine üzerine reklam kodunu yapıştırıyoruz, aşağıdan Dosyayı güncelle diyerek değişiklikleri kaydediyoruz.bilhaber.com siteye admatic reklam nasıl eklenir

Sitemize AdMatic Masthead (970×250) reklamını eklemek için ise Masthead (970×250) reklam kodunu AdMatic’ten aldıktan sonra yine aynı şekilde sitemizin yönetim paneline giriş yapıyoruz, Görünüm > Tema düzenleyici bölümünden sağda açılan header.php bölümüne tıklıyoruz. admatic Masthead reklam kodu nasıl eklenir

Fotoğraftaki gibi header.php’de yer alan <head> başlığının hemen altına kodumuzu yapıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken husus header.php bölümünde iki tane <head> etiketi bulunmaktadır. Reklam kodumuzun bu iki <head> etiketi arasında bulunduğuna dikkat edin. Örnek olması açısından şu şekilde;

<head>

….

<!– Admatic masthead 970×250 Ad Code START –>
<ins data-publisher=”adm-pub-140025789078″ data-ad-type=”masthead” class=”adm-ads-area” data-ad-network=”135028677038″ data-ad-sid=”501″ data-ad-width=”970″ data-ad-height=”250″></ins>
<script src=”//cdn2.admatic.com.tr/showad/showad.js” async></script>
<!– Admatic masthead 970×250 Ad Code END –>

….

<head>

<head> … <head> etiketleri arasında bulunan diğer kodları silmemeye ve reklam kodunuzu burada yer alan kodların üzerine yazmamaya dikkat edin.

AdMatic Headline Reklamları Siteye Nasıl Eklenir?

siteye admatic reklam kodu nasıl eklenir
siteye admatic nasıl eklenir

Yukarıda yer alan fotoğraftaki gibi Görünüm > Bileşenler > Sağ Menü bölümüne Özel HTML ekleyelim ve bu HTML bölümüne AdMatic’ten aldığımız reklam kodunu yapıştırıyoruz. Kod içerisinde yar alan uyarılar doğrultusunda düzenlemeler yapıyoruz, ayrıntılar kod içerisinde yazmaktadır. Burada asıl amaç reklam boyutunu bize bıraktıkları için düzenleme yapmamız gerekiyor.

AdMatic InPage Beta Reklamları Siteye Nasıl Eklenir?

AdMatic’te beta sürümünde bulunan bu reklam türünü doğrudan görsellerde olduğu gibi site yazılarının uygun gördüğünüz kısma açacağınız Özel HTML bölümüne AdMatic’ten aldığınız kodu yapıştırarak ekleyebilirsiniz. Ancak bu reklam çeşidi hala deneme aşamasında bulunmaktadır, kodu eklemenize rağmen görünmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir