Steem Coin (STEEM) Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Altcoinler, farklı sebepler dahilinde ortaya çıkabilirler. Dolayısıyla Steem Coin (STEEM), bu altcoinlere bir örnektir. STEEM, kullanıcıların gereken içeriklerin paylaşılması sonucunda kazanç sağlanabilmesi için ortaya çıkmıştır. Bu konuya istinaden birkaç kriptoda bulunur. Bunun haricinde, Steemit konusunda buna istinaden ortaya çıkmıştır. Fakat STEEM, bu konudaki öncü olacaktır. Bu durumda, Steem Coin neden ortaya çıktı sorusuna, sosyal medya platformları içerisinde hiçbir şey yapmaksızın kazanç sağlamasına tepki olarak ortaya çıkmıştır.

Steem Coin (STEEM) Nedir?

Artık sosyal medya hayatımızın tam ortasında bulunmaktadır. Parayı bile, tamamen dijital bir şekilde kullanıyor oluyoruz. Bu durumda, Steem Coin, sosyal medya platformlarındaki kişilerin paylaşımlarını kontrol etmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Steem Coin (STEEM) nedir, sorusuna tam olarak böyle cevap verebiliriz.

Steem Coin, birçok anlamda avantaj sağlamaktadır. Bunlar şu şekildedir: hızlı işlemlere, ücretsiz işlemlere ve ölçeklenebilir işlemlere olanak sağlamaktadır. İnternet üzerinden bulunan bazı bilgiler göre ise; BTC ve ETH’den çok daha fazla işlem sayısına sahiptir. Bunun yanı sırasında ise; oldukça popüler olan sosyal medya platformlarına rakip olarak çıkan bazı platformları da blockchainin altyapısına ve kriptosuna sahiptir.

Steem Coin (STEEM) Nasıl Çalışır?

Diğer kripto para birimlerine rağmen, Steem Coin’in 3 farklı kriptosu bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde karşımıza çıkar:

  • STEEM: Uzun vadede değer kaybeden bir kriptodur. Serbest piyasada hem alım hem de satım yapılabilir. Sistemi ise BTC ile aynı sistemde çalışmaktadır.
  • STEEM Power: Hem uzun vadeli hem de 2 yıldan kısa zamanda satılması olanaksız bir kripto olacaktır. Dolayısıyla uzun vadeli bir yatırım aracı olacaktır.
  • STEEM Dollar: Bu coin, Stablecoin olarak karşımıza çıkacaktır. Değerine baktığımız zamanda ise; hem düşüp hem de seyreldiğini görebiliyoruz. İçerik hakkında, seviliyor olan bir içerik yapmışsanız ise; ödemenizin %50’si, Steem Dollar üzerinden yapılmaktadır.

Kripto paralara ait tüm verilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir