WhatsApp Web masaüstü nasıl kullanılır?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

WhatsApp Web kullanma rehberi içerisindeki en önemli konu, WhatsApp Web’in nasıl kullanılacağı konusudur. WhatsApp Web kullanmak isteyen bir kişinin karşısına iki seçenek çıkmaktadır. Kişinin bilgisayarı üzerinde var olan herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden bu servis kullanılabileceği gibi, WhatsApp’ın masaüstü uygulaması da kullanılarak internet tarayıcısından bağımsız olarak WhatsApp Web kullanımı gerçekleştirilebilir.

WhatsApp’ın masaüstü uygulaması Mac ve Windows işletim sistemleriyle uyumludur. macOS 10.10 ve üzeri, Windows 8 ve üzeri işletim sistemine sahip olan herkes, WhatsApp’ın masaüstü uygulamasını kullanabilmektedir.

WhatsApp Web’i internet tarayıcıları üzerinden kullanmak isteyenlerin uygulaması gereken adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak, https://web.whatsapp.com/ adresine gidilmeli ve akıllı telefonlardan WhatsApp uygulaması açılmalıdır.
  • WhatsApp uygulaması açıldıktan sonra, sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklanılmalı ve çıkan seçeneklerden WhatsApp Web’e tıklanılmalıdır.
  • Çıkan kamerada, internet tarayıcısındaki QR kod okutularak, WhatsApp Web kullanma adımları gerçekleştirilmiş olacaktır.
Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

Telefondan telefona WhatsApp QR kodu nasıl okutulur?

Telefondan telefona WhatsApp QR kodu okutma işlemini buraya tıklayarak belirtilen yolların izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp web açık olduğunu nasıl anlarız?

Akıllı telefonunuzdan mevcut whatsapp hesabınıza giriş yapılmış cihazları kolaylıkla görebilirsiniz. Sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıkladıktan sonra seçeneklerden WhatsApp Web’e tıklıyoruz. Bu kısımda Whatsapp hesabınızın hangi cihazlarda açık olduğunu görebilirsiniz. Mevcut açık cihazların üzerine tıklayarak çıkış yazısına tıklayarak da istediğiniz cihazlardan kolaylıkla çıkış işlemini yapabilirsiniz.

2015 yılının Ocak ayından itibaren kullanıma sunulan ve o günden bu yana insanlar tarafından kullanılmakta olan WhatsApp Web, WhatsApp mesajlarının bilgisayar ortamı üzerinden görüntülenebilmesini sağlamaktadır.

WhatsApp Web, WhatsApp mobil uygulaması üzerinden gelen mesajların bilgisayarların internet tarayıcıları üzerinden görüntüleme ve mesaj yazma imkanı sunan bir servistir.

WhatsApp Web her ne kadar 6 yılı aşkın bir süredir insanların kullanımında olsa da, bazı kişiler WhatsApp Web’in nasıl kullanıldığını bilemeyebilmektedirler. Bundan dolayı, WhatsApp Web kullanma rehberi bu kişilerin yardımına koşmaktadır.

WhatsApp Nedir ve Ne İşe Yaramaktadır?

WhatsApp Web, adından da anlaşılacağı üzere WhatsApp mobil uygulamasının bilgisayar ortamına taşınmış halidir. WhatsApp Web sayesinde kişiler, tüm WhatsApp mesajlarını bilgisayarları üzerinden cevaplayabilirler.

WhatsApp Web sayesinde, WhatsApp üzerinden mesaj gönderebilmek için telefonun ekranını açmaya gerek kalmamaktadır. Böylelikle, telefon pil süresinde de önemli bir avantaj sağlanmış olmaktadır. WhatsApp Web kullanımı, özellikle bu bakımdan oldukça avantajlıdır.

WhatsApp Web kullanımı gerçekleştiren kişiler telefonlarının pil süreleri konusunda avantaj sağladıkları gibi, bir yandan da zaman konusunda da avantaj sağlamaktadırlar. Bilgisayar üzerinden WhatsApp mesajlarına geri dönüş yapmak, çok daha hızlı bir şekilde olmaktadır.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi ve WhatsApp‘a alternatif uygulamalar hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

One thought on “WhatsApp Web masaüstü nasıl kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir